دایرة‌المعارف راویان دفاع مقدس تدوین می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون امور راویان ستاد مرکزی راهیان نور از تدوین سند ملی و دایرة ‌المعارف راویان دفاع مقدس به همت معاونت راویان ستاد راهیان نور توسط مرتضی مصطفوی خبر داد.

خبرگزاری فارس: دایرة‌المعارف راویان دفاع مقدس تدوین می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، سرهنگ پاسدار منصور عیوضی با اشاره به تدوین سندملی و دایرة المعارف راویان دفاع مقدس، هدف از تدوین دایره المعارف راویان دفاع مقدس، ارائه یک مرجع واحد برای استفاده راویان و نیز محور قرار گرفتن آن برای تربیت راویان دفاع مقدس عنوان کرد.

وی اظهار داشت: برای تدوین این دایره المعارف، گروه مستندسازی و تدوین معاونت راویان ستاد راهیان نور، با حضور در یادمان‌ها و مناطق عملیاتی و نیز با مراجعه به رزمندگان دفاع مقدس، رزمندگان ارتش و سپاه، جهادگران سازندگی، مسئولان کشوری و لشکری درگیر با جنگ، و استخراج سیره شهداء از طریق همرزمان و خانواده شهدا مشغول به کار خواهند شد.

با توجه به حضور طبقات مختلف راویان در عرصه روایت دفاع مقدس، برنامه‌های راهیان نور و نیز اهتمام نهادهای مختلف به تربیت راوی دفاع مقدس، ستاد مرکزی راهیان نور با دغدغه از بین بردن پراکنده‌گویی در حوزه روایتگری جنگ و هدفمندکردن عملکرد راویان در راهیان نور، اقدام به تدوین یک سند ملی و دایره المعارف در حوزه روایتگری خواهد کرد.

گفتنی است مرتضی مصطفوی یکی از رزمندگان و راویان با سابقه دوران دفاع مقدس است که سابقه همکاری با شهید آوینی را نیز دارد. وی هر ساله با حضور در کاروان های راهیان نور برای زائران به روایتگری می پردازد شناخت و ارتباط گسترده ای با دیگر راویان این عرصه دارد.

انتهای پیام/