امام جمعه ایلام:
پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس از حوادث مهم سال 90 است

خبرگزاری فارس: امام جمعه ایلام گفت: پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس از حوادث مهم سال 90 است.

خبرگزاری فارس: پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس از حوادث مهم سال 90 است

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حجت‌الاسلام محمدنقی لطفی ظهر امروز در جمع نمازگزاران ایلامی در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: سالی که گذشت ملت قهرمان ایران شاهد دستاوردهای بزرگی در عرصه‌های گوناگون بود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین این دستاوردها انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، ناکامی دشمنان در تحریم ایران و شکست آنها در اعمال فشارها و تحریم‌های پیچیده و شکست آمریکا در جنگ الکترونیک و شکار هواپیمای فوق مدرن جاسوسی توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در شرق کشور بود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: حضور گسترده و حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن و پایداری در حفاظت از انقلاب و آرمان‌های امام و رهبری و برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و حضور بسیار گسترده و شورانگیز ملت قهرمان ایران در پای صندوق‌های رأی و ناکامی بدخواهان در زمینه تحریم انتخابات و پیروزی اصولگرایان در انتخابات از دیگر حوادث شیرین سال 90 بود.

لطفی تصریح کرد: اما در سال 90 نیز حوادث تلخ و ناگواری نیز داشتیم که می‌توان به اختلاس و فساد 3 هزار میلیارد تومانی در سیستم بانکی اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: این رویداد دلیل واضحی بر عدم نظارت دقیق و ضعف مدیریت در نظام بانکی کشور که سبب رانت خواری عناصر وابسته به مراکز قدرت و ثروت بود که بدترین نکته‌ای است که در سال 90 شاهد آن بوده و کماکان هستیم.

وی ادامه داد: گرانی روز افزون و کمرشکن و عدم پاسخگویی صحیح مسئولان به ویژه گرانی سکه طلا و ارز که بدون تردید دولت و مسئولان بانک مرکزی در ایجاد آشفتگی بازار طلا و ارز مقصرند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: تاکنون جواب قانع کننده‌ای برای مردم ارائه نکرده و این گرانی همچنان گریبانگیر ملت ایران اسلامی است.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به روز ملی صنعت نفت اشاره کرد و یادآور شد: نهضت ملی شدن صنعت نفت یکی از حوادث مهم سیاسی در دوران زعامت آیت الله کاشانی و دکتر مصدق است.

وی متذکر شد: این رویداد آغاز شیرینی برای ملت تحت ستم ایران بود، اما با خیانت روشنفکران غربگرا و مزدور و وابسته به نظام سلطه پایانی غم‌انگیز، تلخ و ناگوار به همراه داشت.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام در بخش دیگری از سخنانش به سالروز ارتحال جانسوز یادگار امام حجت‌الاسلام حاج سید احمد خمینی اشاره کرد و اذعان داشت: حاج احمد آقا فرزند برومند امام و یار و همراه همیشگی وی بود.

انتهای پیام/ن10/ژ1001