قهرمان می‌شدیم، دور از انصاف بود
درخشان: مسئولان استان از شاهین حمایت نکردند/از بازیکنانم خجالت می‌کشیدم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال شاهین بوشهر گفت: مسئولان استان هیچ‌گونه حمایتی از ما به عمل نیاوردند.

خبرگزاری فارس: درخشان: مسئولان استان از شاهین حمایت نکردند/از بازیکنانم خجالت می‌کشیدم

به گزارش خبرگزاری فارس،‌حمید درخشان در برنامه ورزش و مردم در مورد نائب قهرمانی شاهین در جام حذفی گفت: به دلیل مشکلاتی که داشتیم بازیکنان ما نمی‌خواستند بازی کنند. پس از بازی با داماش گفته بودم که برنمی‌گردم اما با جلساتی که با مسئولان باشگاه گذاشتیم‌،‌ قرار شد در فینال حاضر شویم. بازیکنان ما 120 دقیقه با تمام توان در میدان حاضر شدند که آن هم فقط به خاطر باشگاه شاهین و مردم بوشهر بود.

وی افزود: روز گذشته نمی‌توانستم از خجالت سرم را بالا بیاورم. بازیکن من با بینی شکسته به خانه رفت بدون اینکه ریالی دریافت کند با این وجود ما چه طور می‌توانستیم قهرمان شویم. اگر اول می‌شدیم دور از انصاف بود.

سرمربی شاهین گفت: افراشته رئیس هیئت مدیره باشگاه تمام تلاش خود را کرد و باید از او تشکر کنم. 2 میلیارد تومان بودجه را با تلاش خودش به بودجه استانی اضافه کرد اما استاندار بوشهر این پول را نپذیرفت. وقتی شاهین پیروز می‌شود مردم بوشهر ساعت‌ها پس از بازی شادی می‌کنند اما نمی‌دانم چرا استاندار این پول را نپذیرفت.

درخشان گفت: حرف من این است که مسئولان استانی پول ندادند اما چرا در رختکن تیم حاضر نشدند تا حمایت معنوی کنند. تاکنون یک نفر از مسئولان استان حتی تماس هم نگرفته که وضعیت تیم را بپرسد.

وی در مورد صحبت‌های استاندار بوشهر در مورد اینکه کمک‌هایی به شاهین شده است،‌ گفت: بعد از این بازی اگر 5 میلیارد هم می‌دادند نسبت به قبل از بازی هیچ تاثیری نداشت. اگر پیش از بازی پولی پرداخت می‌شد می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم. پولی که استاندار می‌گوید به حساب شاهین واریز شده تاکنون به دست‌مان نرسیده و بازیکنان پس از فینال دست خالی به خانه رفتند.

درخشان تصریح کرد: درست است که استاندار زحمات خود را کشیده اما نمی‌دانم که قصور از کجاست. دست اندرکاران ورزش استان پس از بازی حتی به رختکن هم نیامدند که به خاطر 120 دقیقه ایستادگی مقابل استقلال که یکی از بهترین تیم‌های ایران است خدا قوت بگویند. بازیکنان ما در رختکن گریه می‌کردند. صحبت‌های من از سر دلسوزی و به خاطر مردم بوشهر و شاهین است.

سرمربی شاهین اضافه کرد: یک میلیاردی که استاندار می‌گوید پنجشنبه به دست آنها رسیده درست نیست. این مبلغ سه‌شنبه به حساب استانداری واریز شده و آنها چهارشنبه به تربیت بدنی دادند و جمشیدی مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت که تا پنجشنبه این پول به دست شما می‌رسد اما این اتفاق نیفتاد. من چه مسئولیتی دارم که چک شخصی‌ام را به بازیکنان بدهم؟ در سفر ترکیه 20 میلیون تومان از جیب خودم هزینه کردم اما هنوز دریافت نکردم. بازیکنان هم چکی که می‌خواستند به آنها بدهم را قبول نکردند و اعلام کردند مسئولان باشگاه باید قرارداد آنها را پرداخت کند. من تعهد فنی دارم نه تعهد مالی.

درخشان در مورد اینکه استاندار بوشهر به او اعلام کرد چرا می‌خواهید تلاش بازیکنان خودتان را زیر سؤال ببرید، گفت: اگر بازیکنان ما با غیرت و جنگندگی 120 دقیقه بازی کردند به خاطر من و مردم بوشهر بوده است. 30 سال است در فوتبال حضور دارم و با جرات می‌گویم اگر این پول قبل از بازی می‌رسید تاثیر زیادی در نتیجه‌گیری ما داشت. اگر استاندار می‌گوید 4.5 میلیارد به شاهین کمک شده فقط به خاطر بدهی‌های فصل گذشته بوده و به بازیکنان کادر فنی پرداخت نشده است.

وی درباره مبلغی که استاندار می‌گوید با تخلف به حساب شاهین واریز کردیم،‌ گفت:‌ این مبلغ کمک هیئت دولت بوده و تخلفی محسوب نمی‌شود.

سرمربی شاهین در پاسخ به این سؤال که چرا وقتی شما مشکلات را می‌دانستید، به این تیم بازگشتید، گفت: وقتی مرا دعوت می‌کنند و قول می‌دهند که مشکل مالی وجود نداشته باشد، روی صحبت آنها حساب می‌کنم. مردم بوشهر تماس‌های زیادی با من گرفتند که برگردم و کمک کنم. تیم کاری که در سایه وجود دارد و به عنوان مدیریت باشگاه محسوب می‌شود می‌تواند کمک زیادی برای موفق شدن تیم انجام دهد. مسئولان شاهین تعهدات زیادی دادند اما هیچ کدام عملی نشد تا اینکه بعد از فینال افراشته از سمت خود استعفا داد.

درخشان در مورد ضربات پنالتی گفت: ضربات پنالتی 50 -50 است و مشخص نیست که توپ وارد دروازه می‌شود یا خیر. استقلال با استفاده از خارجی‌های خود در ضربات پنالتی به برتری رسید و این هم تفاوت دو باشگاه را نشان می‌دهد.

سرمربی شاهین در پاسخ به این سؤال که رکوردی که تاکنون در مورد دریافت پول در دوران بازیگری داشته‌اید، عنوان کرد: قبل از انقلاب فقط 20 هزار تومان به خاطر بازی گرفتم و بعد از انقلاب هم مبلغ 400 هزار تومان دریافت کردم.

انتهای پیام/