انتقاد مقتدا صدر از صرف هزینه هنگفت برای نشست سران

خبرگزاری فارس: رهبر جریان صدر بار دیگر اختصاص هزینه‌ای هنگفت برای نشست چند ساعته سران اتحادیه عرب را مورد انتقاد قرار داد و گفت صرف این مبالغ برای این نشست در حالی که مردم عراق بیشتر به آن نیاز دارند، اسراف است.

خبرگزاری فارس: انتقاد مقتدا صدر از صرف هزینه هنگفت برای نشست سران

به گزارش فارس به نقل از روزنامه عراقی " البینة الجدیدة"، "مقتدا صدر" رهبر جریان صدر بار دیگر هزینه کردن دولت عراق برای نشست سران اتحادیه عرب در بغداد را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد که بهتر بود دولت عراق این مبلغ را برای ملت خود صرف می‌کرد.

مقتدا صدر دیروز در بیانیه‌ای در پاسخ به سوال یکی از طرفدارانش درباره اقدام دولت عراق مبنی بر خرید 400 خودروی زرهی برای هیئت‌های عربی که قرار است در نشست سران اتحادیه عرب شرکت کنند، گفت: این اقدام یک اسراف و فساد است. این پولها باید برای ملت عراق هزینه شود و سرقت آنها برای برگزاری این نشست جایز نیست.

این درحالی است که هیئت دولت عراق با صرف 100 میلیارد دینار برای برگزاری این نشست موافقت کرده است.

مقتدا صدر نیز تاکید کرد که هیئت دولت در یازدهمین نشست عادی خود با صرف این هزینه برای نشست سران اتحادیه عرب موافقت کرده است.

از سوی دیگر دولت عراق در سال 2010 اعلام کرده بود که آماده‌کردن هتل‌ها و اتاق‌های پذیرایی از مهمانان این نشست و همچنین کاخ ریاست‌جمهوری 350 میلیون دلار برای دولت هزینه داشته است و 200 میلیارد دینار عراقی نیز برای آماده‌سازی فرودگاه بغداد و تامین امنیت خیابان‌ها و آماده سازی برخی مراکز گردشگری و حل و فصل برخی مشکلات مربوط به آب و فاضلاب تخصیص یافته است.

انتهای پیام/++