مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خبر داد
نجات 3350 خانواده در راه‌های مواصلاتی استان زنجان

خبرگزاری فارس: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 3 هزار و 350 خانواده در راه‌های مواصلاتی استان زنجان نجات یافتند.

خبرگزاری فارس: نجات 3350 خانواده در راه‌های مواصلاتی استان زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حسین عزیزی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی ستاد بحران استان زنجان، اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته بیش از 10 هزار و 516 نفر مسافر در راه مانده از سوی جمعیت هلال احمر استان زنجان امداد رسانی شده است.

وی با بیان اینکه 12 هزار و 650 نفر در راه مانده در استان گزارش شده است، افزود: این افراد که در جاده‌های استان مانده بودند، نجات یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان کل مصدومان این حادثه را 33 نفر عنوان کرد و گفت: 10 هزار و 516 نفر در استان زنجان اسکان داده شدند.

وی با بیان اینکه 222 نفر از پرسنل و امدادگران در این ماموریت شرکت داشتند، افزود: 49 آمبولانس و هفت دستگاه ست نسبت به امداد رسانی به در راه‌ماندگان اقدام کردند.

عزیزی تعداد کل بسته‌های توزیع شده در بین افراد در راه‌مانده را 13 هزار و 470 بسته عنوان کرد و افزود: 6 هزار و 430 اقلام زیستی نیز در بین افراد توزیع شد.

وی با بیان اینکه 2 هزار و 100 نفر در امامزاده سید ابراهیم (ع) اسکان داده شدند، افزود: 5 هزار نفر نیز در حسنیه اعظم زنجان اسکان داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اسکان 350 نفر در مسجد النبی زنجان، گفت: 200 نفر در مسجد امام صادق (ع) و 100 نفر نیز در مسجد امام باقر (ع) اسکان داده شدند.

وی با اشاره به اسکان 152 نفر در شهرستان ماهنشان، افزود: 600 نفر در شهرستان ایجرود و 150 نفر در شهرستان خدابنده اسکان یافتند.

عزیزی از اسکان 250 نفر در شهرستان خرم‌دره خبر داد و یادآور شد: در سلطانیه نیز 300 نفر اسکان یافتند.

وی با بیان اینکه در این مدت به 31 مجروح امداد رسانی شد، افزود: دو نفر مصدوم نیز به بیمارستان منتقل شدند.

عزیزی با اشاره به حضور و تلاش امداد گران جمعیت هلال احمر استان زنجان در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان افزود: جمعیت هلال احمر در راستای امداد رسانی به مسافران نوروزی در آماده باش کامل است.

انتهای پیام/س10