مسئول نمایندگی ولی فقیه در تیپ حضرت عباس (ع) اردبیل:
145 روحانی در کاروان راهیان نور حضور می‌یابند

خبرگزاری فارس: مسئول نمایندگی ولی فقیه در تیپ 37 حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: 145 روحانی در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند تا وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

خبرگزاری فارس: 145 روحانی در کاروان راهیان نور حضور می‌یابند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام عبدالرحیم فیاضی ظهر امروز در مراسم هماهنگی اعزام کاروان راهیان نور در اردبیل اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین اهداف شکل‌گیری این کاروان‌ها انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل سوم و چهارم انقلاب است.

وی حضور مردم را در شکل‌گیری و صحنه‌های پشتیبانی از نظام اسلامی ارزشمند و دارای ماهیت معنوی توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه برنامه راهیان نور برنامه‌ای فرهنگی و مردم محور است و یک سفر معنوی به شمار می‌رود در حقیقت بزرگترین سرمایه اجتماعی در پاسداشت جنگ هشت ساله و ارزش‌های خلق شده در آن است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در تیپ 37 حضرت عباس (ع) استان اردبیل با انتقاد از کسانی که القا می‌کنند فرهنگ شهادت و ترویج آن نوعی خشونت است، خاطرنشان کرد: شهادت نوعی تلطیف و مهربانی روح است و به یقین می‌تواند نقطه تعالی و ارزش‌آفرینی در جامعه محسوب شود و حقیقت آن انتقال فرهنگ نسل اول و دوم انقلاب به نسل سوم و چهارم است.

فیاضی یادآور شد: یکی از مباحثی که در دهه 70 و بعد از آن شکل گرفت بحث تهاجم فرهنگی و یورش دشمن در این سنگر بود که استکبار سعی می‌کرد شبانه‌روز با وسایل و امکانات مختلف جوانان و نسل آینده انقلاب را به دور از پایبندی به ارزش‌ها و دستاوردهای خلق شده در سه دهه گذشته معرفی کند.

این مسئول بیان داشت: دشمنان ما بیش از سه دهه است که در این سیاست‌گذاری خود از طریق ماهواره، سایت‌ها و برخی کانال‌های ضد اخلاقی و فرهنگی تلاش می‌کنند لطمه‌ای سنگین به روحیه لطیف جوانانمان وارد کنند که برای از بین بردن این هجمه سنگین ما به انقلاب معنوی و فرهنگی واقعی نیاز داریم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در تیپ 37 حضرت عباس (ع) استان اردبیل یکی از ابزارهای این انقلاب معنوی را حرکت موثر و تاثیر‌گذار راهیان نور توصیف کرد و افزود: این حرکت نه تنها به خودباوری جوانان ما کمک کرده بلکه یکی از ابزارهای تاثیر‌گذار و کار‌آمد در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان است.

فیاضی تصریح کرد: جوانان ما با شور و شوق خاص وارد میدان شده‌اند و در قالب راهیان نور که حرکت نورانی و ارزشی و الهی بوده سعی دارند با شهدا و ایثارگران این کشور تجدید بیعت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان سخنان خود اذعان داشت: اگر شهدا روزی با خدا معامله کرده و جایشان را بهشت و نورانیت انتخاب کرده‌اند امروز بر جوانان نسل سوم و چهارم ضرورت دارد گمشده معنوی خود را در تجلی‌گاه معرفت بیابند.

انتهای پیام/ن۲۰/پ3003