فرماندار ابهر خبر داد
پاکسازی مسیر سد کینه‌ورس در شهرستان ابهر

خبرگزاری فارس: فرماندار ابهر با اشاره به احتمال سر ریز شدن سد کینه ورس گفت: مسیر سد کینه‌ورس در شهرستان ابهر پاکسازی شده است.

خبرگزاری فارس: پاکسازی مسیر سد کینه‌ورس در شهرستان ابهر

علی یوسفی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: با توجه به بارش برف در سطح استان زنجان به ویژه شهرستان ابهر احتمال سرریز شدن آب سد کینه‌ورس وجود دارد.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است، افزود: مردم از نظر مقابله با این حادثه توجیه شده‌اند.

فرماندار ابهر با اشاره به اینکه سر ریز شدن سد کینه‌ورس مشکلاتی را به وجود نمی‌آورد، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌ها در حدی نیست که موجب بروز حادثه در شهرستان شود.

وی با بیان اینکه برای اهالی قرار گرفته در مسیر سرریز سد آگاهی‌های لازم ارائه شده است، یادآور شد: تدابیر امنیتی در این زمینه در نظر گرفته شده است.

یوسفی از پاکسازی مسیر سد کینه‌ورس خبر داد و گفت: اطلاع‌رسانی‌های لازم به همه مردم داده شده است.

وی با اشاره به اینکه سر ریز شدن سد موجب خوشحالی مردم نیز می‌شود، خاطرنشان کرد: با سرریز شدن سد کینه‌ورس مجبور به باز کردن مخزن این سد در اواسط بهار نخواهیم بود.

فرماندار ابهر با بیان اینکه سر ریز شدن این سد موجب خوشحالی کشاورزان می‌شود، خاطرنشان کرد: با سر ریز شدن آب سد نیازی به ذخیره سازی آب سد وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت این سد 18 میلیون متر مکعب است، یادآور شد: تا انتهای سد امکان ذخیره‌سازی 22 میلیون متر مکعب وجود دارد.

یوسفی با بیان اینکه در حال حاضر 20 میلیون متر مکعب در این سد ذخیره سازی شده است، افزود: با ذوب شدن برف احتمال سر ریز شدن آن وجود دارد.

انتهای پیام/س20