برگزاری مراسم سال نو و روز بین المللی نوروز در یونسکو

خبرگزاری فارس: همزمان با فرارسیدن سال نو، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در یونسکو با همکاری سفارت و رایزنی فرهنگی کشورمان در فرانسه، اقدام به برگزاری مراسم ویژه‌ای با حضور سفرا و نمایندگان خارجی در مقر یونسکو در پاریس کرد.

خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم سال نو و روز بین المللی نوروز در یونسکو

به گزارش فارس، به مناسبت آغاز سال 1391 و به منظور گرامیداشت روز بین المللی نوروز، سه شنبه شب مراسم با شکوهی با حضور گسترده سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف وایرانیان مقیم فرانسه در مقر یونسکو در پاریس برگزار شد.

دراین برنامه که به اهتمام نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در یونسکو ، سفارت و رایزنی فرهنگی کشورمان در فرانسه برگزار شد، محمد رضامجیدی سفیر ونماینده دائم جمهوری اسلامی ضمن خیر مقدم به حاضران وبرشمردن ویژگی های نوروز که علاوه بر ثبت در فهرست میراث معنوی جهانی در تقویم سازمان ملل قرار گرفته است، گفت  با جهانی شدن  نوروز  فرصتی فراهم شده است برای پیام رسانی از فراخنای فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی با پیام معنویت ومحبت و دوستی و صلح در جهان رسانه سالاری که نیازمند رسانه های حق مدار و حق جوست، چرا که نورزو هم یک پیام بزرگ است و هم یک رسانه توانمند. 

دکتر مجیدی با اشاره به نبوغ و استعداد ایرانی که با پیوند زدن طبیعت با زندگی بشری بهترین  گزینه را مبنای تقویم برگزید، گفت با حضور اسلام در ایران این استعداد  رشد دو چندان یافت و دستاوردهای آن عالمگیر شد و بر همین اساس نوروز در حوزه ایران فرهنگی در آسیای غربی و مرکزی و جنوبی تا دیواره های چین و قفقاز و بالکان نفذ پیدا کرد و امروز جهانی شد.

در این مراسم همچنین آقای رائو رییس مرکز میراث جهانی یونسکو ، دکتر آهنی سفیر جمهوری اسلامی در فرانسه و دکتر اخوان کاظمی رایزن فرهنگی کشورمان در فرانسه سخنرانی کردند و گروه های هنری به اجرای برنامه های مختلف پرداختند و به رسم سنت ایرانی در آغازین روز سال نو از مهمانان پذیرائی شد.

انتهای پیام/ق