طلایی در گفت‌وگو با فارس:
برگزاری جشنواره نوروزی در برج میلاد جنبه ملی دارد

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: برگزاری جشنواره نوروزی در برج میلاد جنبه ملی پیدا می‌کند.

خبرگزاری فارس: برگزاری جشنواره نوروزی در برج میلاد جنبه ملی دارد

مرتضی طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره برنامه‌های شهرداری تهران در ایام نوروز، اظهار داشت: سیاستگذاری‌های کلان در رابطه با مباحث توسعه فرهنگی به ایجاد فضایی شاد و آرامبخش کمک می‌کند که در عین حال باید با رعایت توجه به ارزش‌های دینی،‌ انقلابی،‌ فرهنگی و ملی و اصولی که آنها را باور داریم محکم بایستیم و امور فرهنگی را سازماندهی کنیم تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه برنامه‌ها باید در عین حال احیاگر سنت‌های اصیل کشورمان باشد، ادامه داد: در برنامه‌ریزی‌های شهرداری تهران برای نوروز سعی شده با تکیه بر موارد مذکور اقدامات لازم صورت گیرد از این رو تغییرات به صورت توسعه کمی و کیفی بوده است.

طلایی تصریح کرد: در برج میلاد به عنوان نماد گردشگری دوران معاصر سرمایه‌گذاری صورت گرفته و مردم می‌توانند از این نماد همراه با جشنواره نوروزی بازدید کنند؛‌ اگر این جشنواره در فرهنگسراها برگزار می‌شد جنبه منطقه‌ای پیدا می‌کرد ولی برگزاری آن در برج میلاد یا باغ موزه دفاع مقدس بعد ملی دارد.

وی با بیان اینکه تنوع برنامه‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: سعی شده برنامه‌ها با استفاده از هنرمندان ارزش‌مدار که نگاهشان انجام فعالیت‌های مبتنی بر ارزش‌هاست انجام شود و فضا را برایشان باز کنیم.

به گزارش فارس، فقط در اولین روز فروردین بیش از ۴ هزار نفر درجشنواره نوروزی برج میلاد شرکت کردند.

انتهای پیام/‌