دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر آذربایجان شرقی:
700 مرکز مرتبط با سفر و گردشگری آذربایجان شرقی بازرسی شد

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر آذربایجان‌شرقی گفت: به منظور ایجاد سفری ایمن و راحت برای گردشگران نوروزی، تا روز دوم فروردین از 700 مرکز مرتبط با سفر و گردشگری استان بازدید و بازرسی شد.

خبرگزاری فارس: 700 مرکز مرتبط با سفر و گردشگری آذربایجان شرقی بازرسی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز تراب محمدی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراکز خدمت‌رسانی به گردشگران در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ناظران و بازرسان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با شدت بخشیدن به بررسی‌ها و نظارت‌های خود در تعطیلات نوروز، به طور مداوم بر عملکرد مراکز مرتبط با سفر و گردشگری استان ناظر هستند.

وی با تاکید بر سخت گیری اعمال شده در نظارت بر عملکرد این مراکز، خاطرنشان کرد: در بازرسی‌های انجام گرفته، 212 مورد تذکر کتبی برای متخلفان صادر شده است.

محمدی تصریح کرد: غذاخوری‌های بین راهی، آژانس‌های مسافرتی و مراکز اقامتی هتل‌ها و مهمانپذیرها، مراکز خدماتی و مجتمع‌های بین راهی‌های استان، مراکزی هستند که در مدت نوروز به شکل جدی و مداوم مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآور شد: شکایات و نظرات مردمی هم یکی از مواردی است که ناظران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با توجه به آنها مراکز متخلف را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و سامانه پیام کوتاه 300001838 نیز آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات گردشگران است.

محمدی تصریح کرد: با آغاز تعطیلات نوروزی، گشت‌های محسوس و نامحسوس ناظرین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در حال بررسی عملکرد تمام بخش‌های مرتبط با گردشگری هستند و با پیگیری شکایات و گفته‌های مردمی و حمایت‌های قضایی و انتظامی برای ایجاد سفری بدون مشکل برای عموم هموطنان تلاش می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: گردشگران نوروزی می‌توانند هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقاد خود را از مجموعه های خدماتی استان با شماره تلفن های 09669 و  5546040 ـ 0411 در میان گذاشته و به ارتقای سطح خدمات گردشگری کمک کنند.

انتهای پیام/ح20