امام جمعه تربت‌حیدریه:
نوروز فرصتی برای احیای سنت حسنه صله‌رحم است

خبرگزاری فارس: امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: نوروز فرصتی برای احیای سنت حسنه صله‌رحم دوستان و آشنایان است.

خبرگزاری فارس: نوروز فرصتی برای احیای سنت حسنه صله‌رحم است

به گزارش خبرگزاری فارس از تربت‌حیدریه، حجت‌اسلام مهدی شریعتی‌تبار ظهر امروز در جمع مسئولین ضمن تبریک سال نو اظهار داشت: یکی از مواردی که از سوی ائمه و پیامبر (ص) بر آن تاکید شده صله‌ رحم است که بنا بر احادیث و روایات بسبب طولانی شدن عمر و افزایش رزق و روزی می‌شود.

امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: این سنت حسنه به دلیل مشخصه‌های زندگی و گرفتاری‌ها در سال‌های اخیر کمرنگ شده است و معمولا در این ایام و در گیر و دار صله ‌رحم و دید و بازدید، کدورت‌ها و کینه‌ها از دل‌ها زوده می‌شود و دوستی و آشتی بین افرادی که از هم کدورت داشته‌اند، برقرار می‌شود.

شریعتی‌تبار با اشاره به اینکه نوروز پیام گشاده‌دستی را با خود به ارمغان می‌آورد، افزود: با رسیدن نوروز دل‌ها نرم و لطیف می‌شود و موجی از مهربانی بر دلها حکمفرما می‌شود بنابراین می‌توان از این فرصت برای کمک به دیگران و دستگیری از نیازمندان بهره گرفت.

وی در ادامه با توجه به نامگذاری سال 91 به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، از مسئولان خواست با توجه با اینکه بخش مهمی از جهاد اقتصادی تولید ملی است با برنامه‌ریزی درست بتوانند مشکل تولید داخلی را حل کنند و بر خط اعتدال و مصالح کشور حرکت کنند که هم فضای سیاسی برای آنها باز است و هم مردم از آنها حمایت خواهد کرد.

 انتهای پیام/آ30