مدیرکل ارشاد هرمزگان:
دومین جشنواره رسانه خلیج فارس در هرمزگان برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری دومین جشنواره رسانه خلیج‌فارس در هرمزگان خبر داد.

خبرگزاری فارس: دومین جشنواره رسانه خلیج فارس در هرمزگان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام علی مریدی‌زاده عصر امروز در نشستی پیرامون تشریح دومین جشنواره رسانه خلیج فارس که در اداره کل ارشاد هرمزگان برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: با بهره‌گیری از اندیشه‌ها، اطّلاعات و تجارب اصحاب رسانه استان مفتخریم دومین جشنواره مطبوعات و رسانه خلیج فارس را با حضور و همیاری اهالی رسانه استان برگزار کنیم.

وی به بیان اهداف برگزاری جشنواره پرداخت و افزود: تبیین جایگاه و نقش روزنامه‌نگاران و خبرنگاران هرمزگان، تضارب اندیشه‌ها در عرصه اطّلاع رسانی استان، معرفی و انعکاس فعالیت‌های رسانه‌ای هرمزگان، بررسی وضعیت کمی و کیفی مطبوعات رسانه‌های مکتوب مجازی و خبرگزاری‌ها و تجلیل از روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: تمام خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، عکاسان نشریات محلی، نمایندگی‌های روزنامه های سراسری، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مجازی می‌توانند آثاری که در فاصله زمانی اسفند ماه 90 تا تیر ماه 91 در یکی از رسانه‌ها با نام خود منتشر کرده‌اند را برای حضور در بخش مسابقه به دبیرخانه جشنواره مطبوعات خلیج‌فارس ارسال کنند.

مریدی‌زاده تصریح کرد: محورهای بخش مسابقه جشنواره شامل سرمقاله و یادداشت، مقاله، گزارش، عکس خبری، مصاحبه، تیتر، خبر، طنز و کاریکاتور و صفحه آرایی است و آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه 30 تیر ماه است.

دبیر دومین جشنواره رسانه خلیج فارس ضمن اعلام مقررات شرکت در جشنواره گفت: آثاری مورد پذیرش دبیرخانه است که در فاصله زمانی (اسفند ماه 90 تا تیر ماه 91) در یکی از رسانه‌های استان منتشر شده باشد و شرکت کنندگان باید تعداد سه اثر در هر زمینه ارسال کنند و همچنین آثاری که با نام مستعار منتشر و یا در جشنواره‌های دیگر شرکت داده شده باشد مورد پذیرش دبیرخانه قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: در بخش جنبی جشنواره نیز برنامه‌های متنوعی به ویژه در حوزه آموزش تدارک دیده شده است که مهم‌ترین آنها کارگاه آموزشی صفحه آرایی، هم اندیشی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران و برگزاری نمایشگاه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اضافه کرد: از برگزیدگان جشنواره در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار با حضور استاندار و جمعی از مسئولان و خانواده بزرگ مطبوعات و رسانه، تقدیر و تجلیل به عمل خواهد آمد.