امیری: امكان مطرح شدن كاندیدای واحد از سوی اصولگرایان در انتخابات آتی بیشتر است

» سرویس: سیاسی - سیاست داخلی

یك عضو جامعه اسلامی مهندسین گفت: اصلاح‌طلبان برای ورود به فعالیتهای انتخاباتی باید در زمان باقی‌مانده خود را بازیابی كنند و تلاش بیشتری داشته باشند.

غلامحسین امیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره زمان مطلوب رای ورود جریانهای سیاسی به فعالیتهای انتخاباتی، با بیان اینكه "هر كاری زمان ویژه‌ای دارد"، اظهار كرد:‌ برای ورود به فعالیتهای انتخاباتی باید در زمان مناسب وارد شد و هنوز برای ورود به این مباحث زود است.

وی با اشاره به اینكه حدود یك سال تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یعنی تغییر رئیس‌جمهور و انتقال این سمت به فرد دیگری باقی مانده است، افزود: با وجود اینكه بحث‌های نظری در سطح جریانهای سایسی مطرح شده، هنوز برای ورود به فعالیتهای انتخاباتی زود است.

امیری با بیان اینكه "به طور طبیعی از آ‌بان‌ماه فعالیتها و رقابتهای انتخاباتی شدید می‌شود"، تصریح كرد: آبان‌ماه زمان مناسبی برای ورود به فعالیتهای انتخاباتی است، چراكه بدین ترتیب هم از فعالیتهای زودهنگام جلوگیری می‌شود و هم كاندیداها فرصت كافی برای معرفی خود و برنامه‌هایشان به مردم را دارند.

این عضو جامعه اسلامی مندسین در رابطه با نحوه ورود جریان اصلاح‌طلب به عرصه انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: همه گروهها و افرادی كه نظام را قبول دارند می‌توانند در چارچوب نظام به فعالیت خود ادامه دهند و البته باید فعال باشند، اما آن دسته از اصلاح‌طلبان كه خارج از نظام حركت كردند، حسابشان جداست.

امیری با بیان اینكه "همه افرادی كه داخل نظام هستند و نظام را قبول دارند، حتی اگر عنوان اصلاح‌طلب داشته باشند، می‌توانند فعالیت كنند"، تصریح كرد: البته انتخابات مجلس نهم نشان داد كه اصلاح‌طلبان توان این كار را ندارند، مگر اینكه در زمان باقی‌مانده تا انتخابات، خود را بازیابی كنند و تلاش بیشتری داشته باشند.

وی همچنین درباره نحوه حضور اصولگرایان در انتخابات پیش رو اظهار كرد: هنوز نمی‌توان در مورد نحوه فعالیت اصولگرایان پیش‌بینی كرد چون زمان زیادی تا انتخابات باقی مانده است اما امكان مطرح شدن كاندیدای واحد از سوی اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر است.

این عضو جامعه اسلامی مهندسین در پایان، در رابطه با میزان اقبال عمومی نسبت به هریك از جریانهای اصلاح‌طلب و اصولگرا در انتخابات آتی ریاست جمهوری گفت:‌ اقبال عمومی بستگی به انتخاب مردم دارد و باید صبور باشیم و ببینیم مردم چه انتخابی می‌كنند و به چه جریانی روی می‌آورند و از چه كسی حمایت می‌كنند.